O konkursie

W czasie Świąt Bożego Narodzenia wiele wysiłku poświęcamy na przystrajanie świetlistymi dekoracjami naszych mieszkań, domów, ulic, parków i placów. Robimy to, by zanurzyć się w atmosferze Świąt i w pełni poczuć magię tych szczególnych dni. W organizowanym przez Grupę Energa plebiscycie od 11. lat wybierane jest najpiękniej świątecznie oświetlone miasto, które zdobywa tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”.

Trwa 11. edycja plebiscytu miast „Świeć się z Energą”. Do zabawy włączają się kolejne miejscowości. Wszystkie miasta które awansują do wielkiego finału otrzymają charytatywne nagrody od Energi. W tym roku łączna pula nagród wynosi 200 000 zł.

Kandydatury miast można zgłaszać od 6 grudnia poprzez dedykowaną zakładkę. Internetowe głosowanie rozpoczęło się 11 grudnia. Pierwszy etap zakończy się 2 stycznia 2020 wybraniem mistrzów wojewódzkich. Zmierzą się oni w ogólnopolskim finale, który potrwa od 7 do 18 stycznia 2020.

fot. Przekazanie symbolicznego czeku dla mieszkańców Sędziszowa Małopolskiego

fot. Przekazanie symbolicznego czeku dla mieszkańców Sędziszowa Małopolskiego

Zwycięzcą 10. edycji został Sędziszów Małopolski. Na drugim miejscu znalazły się Katowice, a trzecie miejsce przypadło Łomży.

Zasady

Konkurs podzielony jest na dwa etapy: regionalny i ogólnopolski. W pierwszym etapie internauci wybiorą 16 najpiękniej oświetlonych miast w każdym województwie. Każdy zwycięzca otrzyma prawo do reprezentowanie swojego województwa w finale oraz energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 000 zł.

Jak głosować w Plebiscycie Miast?

 

W drugiej rundzie internauci wybiorą spośród szesnastu miast to, które ich zdaniem zasługuje na miano „Świetlnej Stolicy Polski”. Zwycięzca otrzyma dodatkowo sprzęt AGD z przeznaczeniem na dobroczynny cel o wartości 40 000 zł.

Zwycięskie iluminacje w Sędziszowie Małopolskim

fot. Zwycięskie iluminacje w Sędziszowie Małopolskim podczas zimy 2018/19

Znajdź swoje miasto i głosuj.

Regulamin konkursu:

Świeć Się z Energą – regulamin Plebiscytu Miast.