O konkursie

W czasie Świąt Bożego Narodzenia wiele wysiłku poświęcamy na przystrajanie świetlistymi dekoracjami naszych mieszkań, domów, ulic, parków i placów. Robimy to, by zanurzyć się w atmosferze Świąt i w pełni poczuć magię tych szczególnych dni. W organizowanym przez Energę z Grupy ORLEN plebiscycie od 13. lat wybierane jest najpiękniej świątecznie oświetlone miasto, które zdobywa tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”.

Trwa 13. edycja plebiscytu miast „Świeć się z Energą”. Do zabawy włączają się kolejne miejscowości. Wszystkie miasta które awansują do wielkiego finału otrzymają charytatywne nagrody od Energi. W tym roku łączna pula nagród wynosi 200 000 zł.

Kandydatury miast można zgłaszać do 6 stycznia 2022 do godz.23:59 poprzez dedykowaną stronę. Internetowe głosowanie rozpocznie się w piątek, 10 grudnia. Pierwszy etap zakończy się we wtorek, 11 stycznia 2022 r. o godz. 12:00 wybraniem mistrzów wojewódzkich. Głosowanie w ogólnopolskim finale Plebiscytu Miast, rozpocznie się w piątek, 14 stycznia i będzie trwać do wtorku, 25 stycznia 2022 r. do godz. 12:00.

Zwycięzcą 12. edycji został Chełm. Na drugim miejscu znalazło się Szczytno, a trzecie miejsce przypadło Łomży.

Zasady

Konkurs podzielony jest na dwa etapy: regionalny i ogólnopolski. W pierwszym etapie internauci wybiorą 16 najpiękniej oświetlonych miast w każdym województwie. Każdy zwycięzca otrzyma prawo do reprezentowanie swojego województwa w finale oraz energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 000 zł.

Jak głosować w Plebiscycie Miast?

 

W drugiej rundzie internauci wybiorą spośród szesnastu miast to, które ich zdaniem zasługuje na miano „Świetlnej Stolicy Polski”. Zwycięzca otrzyma nagrodę główną w postaci sprzętu AGD oraz nowoczesnej instalacji fotowoltaicznej.

Znajdź swoje miasto i głosuj.

Regulamin konkursu:

Świeć Się z Energą – regulamin Plebiscytu Miast.