Aktualności

Znamy mistrzów fotografii konkursu Świeć się z Energą

Zakończył się konkurs fotograficzny Świeć się z Energą. Tegoroczna edycja ponownie zachwyciła kreatywnością, a wybór najlepszych spośród ponad 1,2 tys. nadesłanych propozycji sprawił jury niemały kłopot. Autorzy najpiękniejszych ujęć otrzymają od Energi z Grupy ORLEN nagrody o łącznej wartości przekraczającej 20 tys. zł.

Konkurs fotograficzny Świeć się z Energą od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, z roku na rok utrzymuje się także jego wysoki poziom artystyczny. W konkursie pod uwagę branych jest wiele czynników – oddanie na zdjęciach świątecznej atmosfery, rodzinnego ciepła czy dobrej energii, ale także profesjonalizm wykonania, dobry i oryginalny kadr oraz innowacyjność, w której mieszczą się np. próby ciekawego uchwycenia oświetlenia czy wręcz eksperymenty ze światłem.

– Podczas selekcji zdjęć towarzyszy mi ogromne wzruszenie. Uczestnicy nadsyłają fotografie, w których widać piękno, radość i ciepło, czyli to, co powinno towarzyszyć nam każdego dnia. Możemy poczuć się tak, jakbyśmy towarzyszyli im w tym pięknym odkrywaniu Świąt Bożego Narodzenia oraz jego wpływu na otaczający nas świat – mówi Lidia Popiel, fotografka i ambasadorka akcji Świeć się z Energą. – Wybór zwycięzców był w tym roku naprawdę trudny. Gratulujemy nagrodzonym laureatom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za podjęcie się tego wyzwania oraz wykazanie się pomysłowością i talentem – dodaje.

Konkurs podzielony był na pięć kategorii tematycznych: Moje Miasto, Mój Dom, Moi Bliscy, Moja Iluminacja i Moja Ulubiona Szopka.

Laureaci konkursu fotograficznego

Grand Prix o wartości 2 tys. zł jury pod przewodnictwem Lidii Popiel, ambasadorki naszego plebiscytu, przyznało Radosławowi Dybale ze Świętochłowic.

Radosław Dybała
Grand Prix: Radosław Dybała, Świętochłowice, śląskie

– Zdjęcie powstało przypadkiem. Przystrojona choinka miała posłużyć za tło podczas świątecznej sesji, którą chcieliśmy zrobić wraz z żoną mówi autor. – Jednak załamanie pogody spowodowało, że zrezygnowaliśmy ze zdjęć. Moja żona, nie chcąc marnować czasu i marznąć, zdecydowała, aby – z pomocą mojego taty, włożyć  choinkę do auta wraz ze znajdującą się na niej iluminacją. Ja, wykorzystując chwilę ich nieuwagi, wykonałem fotografię przy pomocy drona – dodaje.

Kapituła wyróżniła też 25 innych autorów.

Wyróżnienia I stopnia (bon na zakup sprzętu RTV/AGD o wartości 1000 zł) otrzymują:


Arkadiusz Jóźwiak Chełm
Moje Miasto: Arkadiusz Jóźwiak, Chełm, lubelskie


Grażyna Mróz (3)
Mój Dom: Grażyna Mróz, Czeladź, śląskie


Patryk Kaboczyk Tychy
Moi Bliscy: Patryk Kaboczyk, Tychy, śląskie


Wojciech Fediuk Ciemno a wszytsko Jasne!JPG
Moja Iluminacja: Wojciech Fediuk, Zielona Góra, lubuskie


Robert Jagusiak
Moja Ulubiona Szopka: Robert Jagusiak, Dąbrowa Górnicza, śląskie


Wyróżnienia II stopnia (bon na zakup sprzętu RTV/AGD o wartości 500 zł) otrzymują:

Kategoria Moje Miasto: Małgorzata Kolasa z Gdańska, Marcin Chyła z Koszalina, Mateusz Pięta z Rzeszowa, Joanna Sawicz z Bielska-Białej

Kategoria Mój Dom: Agnieszka Prządka z Grodziska Mazowieckiego, Beata Bilska-Zaleska z Krępska, Ewelina Borkowska z Zawichostu, Mariusz Nasieniewski z Grudziądza

Kategoria Moi Bliscy: Agnieszka Chudy z Chorzowa, Aleksandra Wąsik z Kielc, Damian Grabski z Zielonej Góry, Magdalena Ilnicka ze Słońska

Kategoria Moja Iluminacja: Andrzej Firkowski ze Słupska, Jacek Jaskólski z Gdańska, Jakub Sobczyk z Dąbrowy Górniczej, Magdalena Jagusiak z Dąbrowy Górniczej

Kategoria Moja Ulubiona Szopka: Damian Kisiel z Czermnicy, Jacek Jaskólski z Gdańska, Karolina Jasińska z Gdańska, Monika Gołoś z Radzynia Podlaskiego

Nagrodami są karty podarunkowe na zakup sprzętu RTV i AGD. Zwycięzca otrzyma nagrodę główną – Grand Prix – bon o wartości 2 tys. zł. Do laureatów 1 miejsc w każdej kategorii trafią Nagrody Jury I Stopnia, 5 kart podarunkowych o wartości 1000 zł. Na laureatów miejsc od 2 do 5 w każdej kategorii czekają Nagrody Jury II Stopnia – 20 kart podarunkowych o wartości 500 zł.

Nagrody publiczności

Na wyróżnienia mogą liczyć także ulubieńcy głosujących. Autorzy trzech zdjęć, które w ogólnopolskim finale konkursu fotograficznego zdobyły najwięcej głosów, otrzymają kolejno Nagrodę Publiczności I stopnia (voucher o wartości 2000 zł), II stopnia (voucher o wartości 1500 zł), III stopnia (voucher o wartości 1000 zł). W głosowaniu internautów najwięcej punktów zebrali: Maja Kopiczko z Murowanej Gośliny (1. miejsce), Grażyna Mróz z Czeladzi (2. miejsce) i Magdalena Pilipiuk z Łodzi (3. miejsce).

O akcji

Inicjatorem i sponsorem głównym akcji jest Energa z Grupy ORLEN. Organizatorem akcji jest Polska Press Grupa wraz z siecią swoich dzienników regionalnych, tygodników lokalnych oraz serwisów naszemiasto.pl. Dostawcą instalacji fotowoltaicznej dla zdobywcy 1. miejsca w Plebiscycie Miast jest Energa Obrót.