Aktualności

Wystartowała finałowa rywalizacja o tytuł Świetlnej Stolicy Polski

Od dzisiaj do 25 stycznia można głosować na swojego faworyta w ogólnopolskim finale konkursu Świeć się z Energą. Na zwycięzcę 13. edycji plebiscytu miast czeka tytuł oraz pomoc o łącznej wartości 50 000 zł – nowoczesna instalacja fotowoltaiczna do zamontowania na placówce pomocowej oraz pokaźna pula sprzętu AGD, który trafi do potrzebujących.

O tytuł najpiękniej świątecznie oświetlonego miasta ubiega się 16. mistrzów regionalnych, którzy zwyciężyli w pierwszym etapie, pokonując 250 innych miejscowości z całego kraju. Dzięki akcji Energi z Grupy ORLEN cała szesnastka finalistów awansując do finału już wygrała, otrzyma bowiem sprzęty o łącznej wartości 10 000 zł, z przeznaczeniem na cele charytatywne. Runda finałowa potrwa 12 dni – do wtorku, 25 stycznia. Na swoje miasto można bezpłatnie głosować online po wcześniejszym zarejestrowaniu się na platformie plebiscytowej, na którą możemy wejść poprzez adres SwiecSie.pl. Codziennie możemy oddać do 10 głosów.

W finale rywalizacji biorą udział:

Inicjatorem projektu Świeć się z Energą jest Energa z Grupy ORLEN. Organizatorem 13. edycji akcji jest Polska Press Grupa wraz z siecią dzienników regionalnych, tygodników lokalnych oraz serwisów naszemiasto.pl. Dostawcą instalacji fotowoltaicznej dla zdobywcy 1. miejsca w Plebiscycie Miast jest Energa Obrót, zaś 16 lamp UV-C dla laureatów wojewódzkich konkursu udostępni spółka Energa Oświetlenie.