Aktualności

Wybierz najpiękniejsze miasto w Polsce i zgarnij nagrody

Jeszcze tylko przez 6 dni można wybrać najładniej oświetlone miasto w swoim województwie. Zwycięzcy zmierzą się w ogólnopolskim finale. Miasta walczą nie tylko o prestiż, ale także o charytatywną pomoc dla najbardziej potrzebujących mieszkańców.

Już ponad 120 miejscowości walczy o miano najładniej oświetlonego miejsca w Polsce. W konkursie na świąteczne dekoracje biorą udział metropolie, jak Gdańsk, Warszawa i Wrocław, ale też miasteczka, takie jak Braniewo czy Kluczbork.

Głosować można do 2 stycznia na stronie SwiecSie.pl. Na początku roku poznamy zwycięzców z  każdego województwa. Spośród nich internauci wybiorą „Świetlną Stolicę Polski”.

Konkurs „Świeć się z Energą” już od dziewięciu lat angażuje Polaków w dobroczynne głosowanie. Miasta walczą o prestiż, ale także o sprzęt AGD, który trafia od Energi do najbardziej potrzebujących – domów dziecka, ubogich rodzin i osób starszych. W tym roku zwycięzcy z każdego województwa otrzymają lodówki, kuchenki i inne przydatne urządzenia o łącznej wartości 160 tys. zł.

– Ostatnie dni głosowania wyzwalają największe emocje. Wygrają te miasta, których mieszkańcy będą głosowali codziennie – mówi Anna Ziobroń, dyrektor marketingu w Energa SA.

Miasto, które wygra cały konkurs dodatkowo pozyska sprzęt o wartości 40 tys. zł. Laureatem zeszłorocznej edycji został Zamość.

Pomóż swemu miastu wygrać

To mieszkańcy decydują o tym, do którego miasta trafią dobroczynne nagrody od Grupy Energa. Głosować można każdego dnia na SwiecSie.pl, albo przez aplikację #SwiecSie na Facebooku. Do działania warto zachęcać rodzinę i znajomych. Wielkość miejscowości nie ma znaczenia. O powodzeniu decydują internauci i uroda świątecznych dekoracji.

#SwiecSie dla miłośników fotografii

Każdy może wziąć udział w konkursie, w którym łączna pula nagród wynosi 31 850 zł. Wystarczy wysłać zdjęcie w jednej z pięciu kategorii: „Mój Dom”, „Moi Bliscy”, „Moje Miasto”, „Moja Iluminacja”, „Moja Ulubiona Szopka”. Najlepsze zdjęcia wybierze zarówno jury pod przewodnictwem Lidii Popiel, jak i internauci. Fotografie można przysyłać do 15 stycznia na stronie SwiecSie.pl lub oznaczać #SwiecSie na Instagramie.

Więcej informacji o Plebiscycie Miast i konkursach fotograficznych znajduje się na stronie SwiecSie.pl oraz profilach Facebook i Instagram.

Harmonogram konkursu

  • głosowanie w województwach – I etap Plebiscytu Miast: do 2 stycznia 2018
  • głosowanie na zwycięzcę ogólnopolskiego – II etap Plebiscytu Miast: 8-15 stycznia 2018
  • zakończenie konkursu fotograficznego: 15 stycznia 2018

Współorganizatorami i partnerami 9. edycji akcji „Świeć się z Energą” są: Grupa Energa, Grupa ZPR Media, spółka Energa Oświetlenie oraz oficjalny sklep akcji – sklep.energa.pl.

Inicjatorem akcji „Świeć się z Energą” jest Energa SA, spółka zarządzająca jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy Energa obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Energa dostarcza i sprzedaje prąd ponad 3 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom.

Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości 185 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.