Aktualności

Świetliste braniewskie iluminacje zainaugurowały konkurs Świeć Się z Energą

5 grudnia w Braniewie odbyło się wyjątkowo klimatyczne oraz rozświetlone wydarzenie – Jarmark Mikołajkowy. Organizator – Braniewskie Centrum Kultury – przygotowało mnóstwo atrakcji a tłumnie przybyli mieszkańcy Braniewa wzięli udział w uroczystym włączeniu świątecznych iluminacji miejskich.

Jarmark Mikołajkowy w BraniewieJarmark Mikołajkowy w Braniewie

Braniewski Jarmark Mikołajkowy rozpoczął się w niedzielę przed południem. Na wszystkich odwiedzających czekała cała masa atrakcji. Najmłodsi mogli napisać i wysłać list do Św. Mikołaja, a później gdy na niebie pojawiły się pierwsza gwiazdka spotkać się z nim osobiście. Na jarmarku królowały stoiska z lokalnymi produktami w postaci świątecznych przetworów i słodyczy oraz kramy z gorącą herbatą i czerwonym barszczem. Można było wziąć udział w szeregu warsztatów o różnorodnej tematyce m.in. robieniu pierników, pakowaniu prezentów czy przygotowywaniu świątecznych stroików. Uczestnicy jarmarku mieli okazję również odwiedzić zagrodę z żywymi zwierzętami, zrobić pamiątkową fotografię w lodowej grocie oraz wesprzeć lokalne organizacje pozarządowe, które prowadziły tego dnia zbiórki na rzecz swoich podopiecznych.

Jarmark Mikołajkowy w BraniewieJarmark Mikołajkowy w Braniewie

Punktem kulminacyjnym wydarzenia było uroczyste uruchomienie świątecznych iluminacji przez Burmistrza Braniewa Tomasza Sielickiego oraz Justynę Kruszewską, dyrektor Departamentu Marketingu Energa SA i Marcina Stojka wiceprezesa spółki Energa Oświetlenie. Burmistrzowi oraz przedstawicielom Energi towarzyszyli najmłodsi mieszkańcy Braniewa przebrani za anioły cherubiny. Na zakończenie jarmarku wszystkich zgromadzonych rozgrzała swoim świątecznym koncertem Magdalena Steczkowska.