Aktualności

Sprzęt AGD od Energi z Grupy ORLEN już u mieszkańców Chełma

W 12. edycji konkursu „Świeć się z Energą” Chełm wywalczył tytuł Świetlnej Stolicy Polski oraz pokaźną pulę nowoczesnych urządzeń AGD o wartości 50 tys. zł. Łączna wartość pomocy przekazanej samorządom przez Energę od początku istnienia akcji przekroczyła w tym roku 1 mln 200 tys. zł.

 

Chełm - uroczystość przekazania nagród za zajęcie 1. miejsca w konkursie "Świeć się z Energą"

 

– Wygrana w „Świeć się z Energą” to nie tylko prestiż i wspaniała promocja dla miasta, ale również realna pomoc w postaci sprzętu AGD, który trafi do potrzebujących. Jeszcze raz dziękuję wszystkim mieszkańcom i sympatykom Chełma za ogromne charytatywne zaangażowanie – mówi Janusz Cieszyński, zastępca prezydenta Chełma.

Uroczyste przekazanie nagród odbyło się w Szkole Podstawowej nr 11 im. Ireny Sendlerowej w Chełmie, skąd sprzęt został dalej rozdysponowany do jednostek pomocowych działających na terenie gminy oraz bezpośrednio do rodzin znajdujących się w potrzebie.

 

Anna Tokarska, dyrektor Chełmskiego Centrum Pomocy Dziecku i Rodzinie i Janusz Cieszyński, I zastępca prezydenta Miasta Chełm

 

Sprzęt trafi w sumie do 13 podmiotów, m.in. Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Domu Małych Dzieci oraz mieszkańców znajdujących się w trudniejszej sytuacji życiowej. Jedną z tak obdarowanych rodzin jest rodzina Państwa Kowalskich, która na początku marca straciła dach nad głową w wyniku pożaru i znajduje się pod opieką chełmskiego MOPR.

 

Nagrody za zajęcie 1. miejsca w konkursie "Świeć się z Energą"

 

– Poprzez akcję „Świeć się z Energą” od wielu lat staramy się umacniać nasze więzi z mieszkańcami zarówno dużych miast jak i mniejszych miejscowości. Nasz projekt łączy zdrową rywalizację z chęcią niesienia pomocy bliźnim. Jak pokazują kolejne edycje, potrzeba pomagania jest ogromna – co roku w zabawie biorą udział tysiące internautów praktycznie z każdego zakątka Polski – mówi Justyna Kruszewska, dyrektor Departamentu Marketingu Energi SA. – Gratulujemy miastu Chełm zwycięstwa i mamy nadzieję, że energooszczędny sprzęt, który właśnie przekazaliśmy, ułatwi codzienne życie będącym w potrzebie mieszkańcom – dodaje.

 

Nagrody za zajęcie 1. miejsca w konkursie "Świeć się z Energą"

 

W 12. edycji konkursu udział wzięło aż 188 miejscowości, a internauci oddali łącznie ponad 84 tys. głosów. Rywalizacja składała się z dwóch etapów – wojewódzkiego, który pozwolił wyłonić 16 mistrzów regionalnych oraz ogólnopolskiego finału. Każdy z finalistów zgarnął nagrody o wartości 10 tys. zł, a ostateczny tryumfator zdobył dodatkową pulę sprzętu o wartości 40 tys. zł. Łączna wartość pomocy przekazanej przez Energę od początku istnienia akcji przekroczyła już 1 mln 200 tys. zł.

Inicjatorem i sponsorem głównym akcji jest Energa SA, za realizację 12. edycji „Świeć się z Energą” odpowiada jej organizator i ogólnopolski partner medialny – Grupa ZPR MEDIA, wydawca m.in. Super Expressu, SE.pl i radia Eska