Aktualności

Pomoc od Grupy Energa trafiła do potrzebujących z Zamościa, zdobywcy tytułu Świetlnej Stolicy Polski

Dzięki wygraniu ogólnopolskiego plebiscytu i pokonaniu rywali z całego kraju, Zamość otrzymał od Grupy Energa warty 50 000 sprzęt, który trafił do potrzebujących. Inicjatorzy akcji przekazali urządzenia przedstawicielom instytucji dobroczynnych podczas wydarzenia, które 27 stycznia zgromadziło na rynku setki mieszkańców Zamościa. Urządzeniami AGD o wartości 10 000 zł obdarowani zostaną również pozostali finaliści współzawodnictwa miast o najpiękniejszych iluminacjach w Polsce. Łączna pula pomocy w 9. Edycji „Świeć się z Energą” wyniosła 200 000 zł.

W ramach „Świeć się z Energą” Polacy od niemal dekady wybierają najpiękniej udekorowane świątecznym światłem miejscowości. Ta ogólnopolska rywalizacja miast ma kilka wymiarów, ale  najważniejszym aspektem akcji jest walka o charytatywne nagrody, które przekazywane są do będących w potrzebie mieszkańców. 9. edycję wygrał Zamość i zdobył nagrody o wartości 50 000 zł, do każdego z 15 pozostałych finalistów trafi sprzęt za 10 000 zł. W tegorocznej edycji plebiscytu wzięły udział 143 miasta.

Radość zwycięzcy

W sobotę 27 stycznia br. organizatorzy akcji oficjalnie przekazali nowoczesne urządzenia dla miejskich instytucji zajmujących się niesieniem pomocy osobom potrzebującym reprezentowanym przez Halinę Rycak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i dr Jerzego Liberadzkiego, Prezesa oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Zamościu. Podczas uroczystości przedstawiciele Energi pogratulowali władzom miasta oraz podziękowali mieszkańcom i uczestnikom plebiscytu za ich olbrzymie zaangażowanie.

– Gratulacje należą się wszystkim osobom, które oddały głosy na nasze miasto. Bez tych głosów nie byłoby dzisiejszego święta, naszej radości i nagród – mówi Halina Rycak, dyrektor Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie. – Trafią one najbardziej potrzebujących mieszkańców – 51 rodzin będzie miało możliwość cieszyć się z codziennego użytkowania sprzętu – dodaje.

Powtórne zdobycie tytułu „Świetlnej Stolicy Polski” mieszkańcy Zamościa świętowali wspólnie przez cały dzień na Rynku Wielkim, gdzie odbył się festyn rodzinny „Zamość Świetlną Stolicą Polski 2018”. Urząd Miasta przygotował wiele atrakcji, m.in. koncerty gwiazd, darmowe lodowisko, kąpiel z morsami, konkursy dla dzieci oraz pyszny i gorący zamojski bigos. Wydarzenie było relacjonowane przez TVP Info oraz TVP 2 w programie „Pytanie na Śniadanie”.

– Niezmiernie cieszę się, że udało nam się powtórnie obronić tytuł „Świetlnej stolicy Polski” – mówi Andrzej Wnuk, Prezydent Miasta Zamościa. -Zwycięstwo to oznacza, że potrzebujący otrzymali mnóstwo energooszczędnych sprzętów AGD, które ułatwią im codzienne życie. Dziękuję wszystkim mieszkańcom i sympatykom Zamościa za ogromne charytatywne zaangażowanie – dodaje.

Szlachetna pomoc od lat

W 9. edycji „Świeć Się” konkurowały iluminacje ze 143 miejscowości, najpierw na etapie regionalnym, a potem ogólnopolskim. Do  miast, na które oddano najwięcej głosów w etapie regionalnym, zostaną przekazane urządzenia AGD o wartości 10 000 zł. Głosujący w plebiscycie sympatycy Zamościa wywalczyli nagrody od Grupy Energa o wartości 50 000 zł. Łącznie – w obu etapach – Zamość zgromadził 127 793 głosów zdobywając tym samym 67 sztuk nowoczesnego, energooszczędnego  sprzętu AGD w postaci lodówek, pralek i kuchenek.

– Grupa Energa jest obecna w całym kraju. Dostarczamy Polakom nie tylko energię elektryczną, cieplną oraz gaz, ale również dzielimy się z nimi zyskiem jako firma odpowiedzialna społecznie, realizując akcje jak np. „Świeć się z Energą” – mówi Anna Ziobroń, dyrektor departamentu marketingu i komunikacji Energa SA.  – Piękno tej inicjatywy tkwi w tym, że w ciągu kilku tygodni dziesiątki tysięcy osób głosuje na swoje miasta nie tylko dla prestiżu, ale przede wszystkim po to, aby zdobyć charytatywną pomoc dla potrzebujących – dodaje.

Pomoc, która trafiła do Zamościa została przekazana Zamojskiemu Oddziałowi Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Miejskiemu Centrum Pomocy Rodzinie, którzy rozdysponują je do potrzebujących rodzin i osób samotnych. Łączna wartość dobroczynnego wsparcia od Grupy Energa po zakończeniu aktualnej edycji akcji przekroczy 650 000 zł.

Wyniki akcji „Świeć się z Energą” oraz galerie zdjęć plebiscytu miast i konkursu fotograficznego można znaleźć na stronie SwiecSie.plFacebook.com/SwiecSie oraz instagram.com/swiec_sie/. Kliknij tu, by poczytać więcej na temat wyników plebiscytu miast.

Inicjatorem akcji „Świeć się z Energą” jest Energa SA, spółka zarządzająca jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy Energa obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Energa dostarcza i sprzedaje prąd ponad 3 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom.

Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości 185 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.