Aktualności

Plebiscyt miast rozstrzygnięty! Sprzęt od Energi trafi do potrzebujących z Sędziszowa Małopolskiego

Wielka mobilizacji społeczności lokalnej i determinacja w walce o charytatywne nagrody – to zdecydowało, że rywalizację w X edycji „Świeć się z Energą” wygrał Sędziszów Małopolski.  Urokliwa miejscowość z Podkarpacia, dzięki ponad 7000 głosów pokonała 15 innych miast z całej Polski i zdobyła nagrodę główną: pomoc wartą 50.000 zł. Niebawem do zwycięzcy oraz do pozostałych finalistów akcji, trafi dobroczynny sprzęt AGD od Grupy Energa.

Głosujący w plebiscycie najwięcej głosów oddali na reprezentujący Podkarpacie Sędziszów Małopolski. W „Świeć się z Energą” wygrywa każdy z 16 finalistów – zwycięzca zdobył tytułu „Świetlnej stolicy Polski” i najbardziej wartościowe nagrody, pomoc od Grupy Energa trafi jednak także do pozostałych 15 miast biorących udział w finale. Każde z nich wywalczyło zestawy sprzętu AGD o wartości 10 000 zł. Doroczny plebiscyt to dobroczynna akcja Grupy Energa, która od 10 już lat docenia miejscowości, które dbają o swoją oprawę w okresie świątecznym. Nie wystarczą jednak okazałe iluminacje. Żeby wygrać, trzeba do głosowania zachęcić jak najwięcej osób. Sędziszów Małopolski potwierdził zasadę, że szczególnie średnie i mniejsze miejscowości angażują się w tę rywalizację – cenne nagrody dla potrzebujących mieszkańców są bowiem bardzo realną pomocą zwłaszcza dla niedużych społeczności. Formuła plebiscytu sprawia, że o tym, kto wygra decyduje mobilizacja i determinacja w ciągłym śledzeniu wyników rywalizacji i systematyczne głosowanie.

Plebiscyt Miast - Sędziszów Małopolski

Fot. Sędziszów Małopolski – zdobywca 1. miejsca w Plebicycie miast. Źródło: Polska Press

– Dzięki akcji „Świeć się z Energą” podopieczni ponad 200 placówek w całej Polsce m.in. domów dziecka, stowarzyszeń czy ośrodków pomocy społecznej zyskali na przestrzeni ostatnich 10 lat pomoc, która ułatwia im codzienność. W tym roku do obdarowanych dołączą kolejni potrzebujący z 16 miast – mówi Lucjan Brudzyński, Dyrektor Departamentu Marketingu i Komunikacji Energi SA – W ramach akcji zachęcamy do lokalnego patriotyzmu i brania odpowiedzialności za bliźnich z naszych społeczności. Dobrą energią warto się dzielić, a w tej edycji akcji najwięcej jej wykazali mieszkańcy Sędziszowa Małopolskiego – gratulujemy! Dziękuję wszystkim, którzy oddali dobroczynne głosy przyczyniające się do niesienia pomocy, to dzięki nim wsparcie od Grupy Energa trafi właśnie do ich miejscowości  –  dodaje.

Plebiscyt Miast - Katowice

Fot. Katowice – zdobywca  2. miejsca w Plebicycie miast. Źródło: Polska Press

Łączna wartość charytatywnego wsparcia udzielonego przez Energę po 10. edycji przekroczy 850 000 złotych. Energooszczędny sprzęt trafia co roku do placówek pomocowych opiekujących się dziećmi, seniorami oraz do rodzin indywidualnych będących w trudnej sytuacji materialnej. Podobnie będzie ze sprzętem AGD przygotowanym jako nagroda w tej edycji akcji – już w lutym kolejne pralki, lodówki zmywarki i inne energooszczędne urządzenia AGD (łącznie 292 sprzęty o wartości 200 000 zł) trafą do potrzebujących z 16 miast.

Plebiscyt Miast - Łomża

Fot. Łomża – zdobywca 3. miejsca w Plebicycie miast. Źródło: Polska Press

W regionalnym etapie plebiscytu miast wzięło udział 159 miejscowości. Następnie 16 mistrzów wojewódzkich od 11 do 23 stycznia zmierzyło się w ogólnopolskim finale. Zwyciężył Sędziszów Małopolski, zdobywając 7340 głosów. Kolejne miejsca zajęły Katowice i Łomża.

 Cieszę się, że udało nam się wygrać jubileuszową 10. edycję akcji  „Świeć się z Energą”. Nagrody otrzymane od Grupy Energa przyniosą wiele radości naszym mieszkańcom – mówi Bogusław Kmieć burmistrz Sędziszowa Małopolskiego –Wszystkim sympatykom naszego miasta serdecznie dziękuję. Bez Waszych głosów nigdy nie zostalibyśmy „Świetlną Stolicą Polski” – dodaje.

Ostateczna klasyfikacja Plebiscytu Miast:

 1. Sędziszów Małopolski
 2. Katowice
 3. Łomża
 4. Wejherowo
 5. Ostrów Wielkopolski
 6. Nysa
 7. Wschowa
 8. Radom
 9. Toruń
 10. Kielce
 11. Wrocław
 12. Łódź
 13. Kraków
 14. Świnoujście
 15. Zamość
 16. Mrągowo

Mistrzowie świetlnych kadrów

Wraz z finałem „Świeć się z Energą” zakończył się również konkurs fotograficzny, którego uczestnicy starali się uchwycić piękno okresu świątecznego. Amatorzy fotografowania przesłali ponad 1000 zdjęć. Prace konkursowe w 5 kategoriach ocenione zostały przez jury pod przewodnictwem Lidii Popiel, ambasadorki akcji, fotografki i wykładowczyni Warszawskiej Szkoły Filmowej. Zdobywca grand prix wygrał weekend dla 2 osób w Gdańsku, zaś każdy z 5 autorów najlepszych prac w kategoriach został nagrodzony aparatem fotograficznym i  bonem do sklepu internetowego sklep.energa.pl. Bony otrzymają też laureaci 20 wyróżnień.

Laureaci konkursu fotograficznego:

Konkurs Fotograficzny kat. Moje Miasto. Autor: Jacek Jaskólski

Najlepsza praca w kategorii Moje Miasto. Autor: Jacek Jaskólski

 

Konkurs Fotograficzny kat. Mój Dom. Autorka: Grażyna Jarzębowska

Najlepsza praca w kategorii Mój Dom. Autorka:  Grażyna Jarzębowska

 

Konkurs Fotograficzny kat. Moi Bliscy. Autor: Damian Grabski

Najlepsza praca w kategorii Moi Bliscy. Autor: Damian Grabski

 

Konkurs Fotograficzny kat. Moja Ulubiona Szopka. Autorka: Magdalena Jagusiak

Najlepsza praca w kategorii Moja Ulubiona Szopka. Autorka: Magdalena Jagusiak

 

Konkurs Fotograficzny kat. Moja Iluminacja i Grand Prix X edycji konkursu fotograficznego. Autor: Arkadiusz Kikulski

Najlepsza praca w kategorii Moja Iluminacja i Grand Prix X edycji konkursu fotograficznego. Autor: Arkadiusz Kikulski

 Nie ma nic czarowniejszego w tym czasie od świątecznego nastroju, którego udziałem są liczne świetlne dekoracje, iluminacje, kombinacje i kompozycje. Uwiecznianie tego wszystkiego stanowi część zabawy, ale też poważnej dokumentacji wyjątkowych chwil – mówi Lidia Popiel ambasadorka akcji –Grand Prix uhonorowany został autor zdjęcia o prostej kompozycji, nieco szalonym rysunku, a jednocześnie z dostrzegalnym zaangażowaniem i sprzętowym, i emocjonalnym. Kolorowa, świetlna choinka z ledwie zarysowaną sylwetką ukrytą w drzewku podsumowuje radość, nieoczywistość i magię świąt. Usytuowanie jej w mrocznym lesie zostawia otwarte drzwi do pisania historii wg widzimisię widza. Gratuluję autorowi pomysłu i cierpliwości, jak mniemam, w realizacji – dodaje.

Jury wyłoni jeszcze najlepsze zdjęcia opublikowane w mediach społecznościowych. Spośród zdjęć zamieszczonych na Instagramie i oznaczonych #SwiecSiezEnerga komisja konkursowa nagrodzi 3 zwycięzców nowoczesnymi smartphonami, a 10 wyróżni bonami na zakupy w sklep.energa.pl.

Więcej informacji o plebiscycie i konkursach w ramach „Świeć się z Energą” na stronie SwiecSie.plFacebooku i Instagramie.

Współorganizatorami i partnerami X edycji akcji „Świeć się z Energą” są: Grupa Energa, Grupa Polska Press, spółka Energa Oświetlenie oraz oficjalny sklep akcji – sklep.energa.pl.

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd ponad 3 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom.

Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości 185 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.