Aktualności

Mistrzowie świetlnych kadrów wybrani!

Za nami 11. edycja konkursu „Świeć się z Energą”. Ta akcja to nie tylko plebiscyt najpiękniej oświetlonych polskich miast i pomoc potrzebującym. To także niesamowity konkurs fotograficzny. W tegorocznej edycji miłośnicy fotografii przesłali aż 1957 zdjęć! Już wiadomo, w czyje ręce trafią nagrody.

Wszystkie fotografie są niesamowite – bije z nich przede wszystkim pozytywna energia związana z ciepłem rodzinnych domów właśnie podczas świat Bożego Narodzenia. Nie brakuje pomysłów na kadry czy godnych podziwu eksperymentów ze światłem. Prace oceniało jury pod przewodnictwem Lidii Popiel, ambasadorki akcji „Świeć się z Energą”.

– Ze zgłoszonych zdjęć bije naturalność i uczucia ludzi, którzy je robili. A gdy mamy do czynienia z uczuciami, to przelewają się one w jakiś sposób na nas i utrudniają nam chłodną ocenę. Wybór zdjęcia Grand Prix był jednak niemal jednogłośny, ponieważ wszelkie zachwiania realnego obrazu ściągają uwagę, tworzą bajkowy, niesamowity klimat – mówi Lidia Popiel, fotografka i ambasadorka akcji „Świeć się z Energą”. – Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za podjęcie się niełatwego wyzwania oraz wykazanie się pomysłowością i talentem – dodaje.

Nagrodami są bony do sklep.energa.pl  zwycięzca zgarnie 3 tys. zł, a pozostali wyróżnieni 30 nagród o wartości 1 tys. lub 500 zł.

Konkurs podzielony był na 5 kategorii tematycznych: Moje Miasto, Mój Dom, Moi Bliscy, Moja Iluminacja i Moja Ulubiona Szopka.

Oto laureaci konkursu foto

Grand Prix:

Grand Prix Konkursu Fotograficznego 11. edycji Świeć się z Energą - Grzegorz PorczGrand Prix: Grzegorz Porcz „Dzika choinka”, zdjęcie zgłoszone zostało w kat. Moja Iluminacja

Moje Miasto:

Konkurs Fotograficzny 11. edycji Świeć się z Energą: I miejsce w kat. Moje Miasto - Monika Rękas „Choinka z miastem w tle” (Toruń)I miejsce – Monika Rękas „Choinka z miastem w tle” (Toruń)

Wyróżnienia: Marcin Tyrkała „Dźwigozaury” (Szczecin), Patryk Kowalski „Syrenka warszawska” (Warszawa), Konrad Rutkowski „Na peronie” (Kraków), Sandra Papiernik „Lodowisko” (Warszawa), Grzegorz Jastrząb „Krwiste niebo nad miastem” (Zawiercie)

Mój Dom:

Konkurs Fotograficzny 11. edycji Świeć się z Energą: I miejsce w kat. Mój Dom - Mateusz PazdanI miejsce: Mateusz Pazdan „Trud świątecznych przygotowań”

Wyróżnienia: Barbara Kluk „Mój domek w Ociece”, Aleksander Brych „Gorący Kominek”, Agnieszka Warias „Święta w Polańczyku”, Piotr Gabor „Szopka w Ptaszkowej”, Jarosław Aleksandrzak „Światło pod strzechy”

Moi Bliscy:

Konkurs Fotograficzny 11. edycji Świeć się z Energą: I miejsce w kat. Moi Bliscy - Paweł WęgierI miejsce: Paweł Węgier „Choinka”

Wyróżnienia: Beata Perera „Trochę magii”, Maciej Kularz „Czekają…”, Katarzyna Grębowicz „Oczekiwanie”, Grażynka Jarzębowska „Wirująca spódnica na prąd”, Hanna Majchrzak „Nasza Gwiazda”.

Moja Iluminacja:

Konkurs Fotograficzny 11. edycji Świeć się z Energą: I miejsce w kat. Moja Iluminacja - Piotr JamińskiI miejsce: Piotr Jamiński „Magia świąt”

Wyróżnienia: Kacper Peciak „Wir światła”, Bogusław Zdanowski „Magiczne drzewo”, Bartosz Stępień „Luka”, Kuba Sobczyk „Tatrzańskie święta”, Paweł Ciszek „Jest świątecznie, kolorowo”.

Moja Ulubiona Szopka:

Konkurs Fotograficzny 11. edycji Świeć się z Energą: I miejsce w kat. Moja Ulubiona Szopka - Agnieszka MaruszczykI miejsce: Agnieszka Maruszczyk „Szopka z piernika”

Wyróżnienia: Maciej Hoim „Jest klimat”, Grażyna Mróz „Szopka”, Robert Jagusiak „Bóg się rodzi”, Alicja Trojnar „Szopka w stylu hiszpańskim”, Zbigniew Janyst „Kieleckie świętowanie”.

Współorganizatorami i partnerami 11. edycji akcji „Świeć się z Energą” są: Energa SA, Grupa ZPR Media, spółka Energa Oświetlenie, oraz oficjalny sklep akcji – sklep.energa.plWięcej informacji o plebiscycie można znaleźć na stronieSwiecSie.plFacebooku i Instagramie.

Zawsze aktualne wiadomości na temat Grupy  Energa znajdziecie na naszym Twitterze a także na naszym Facebooku

Jesteśmy jedną z czterech największych krajowych spółek energetycznych i jedną z trzech największych dostawców energii elektrycznej w Polsce. Nasza podstawowa działalność obejmuje wytwarzaniedystrybucjęobrót energią elektryczną i cieplną oraz obrót gazem.

Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości ponad 188 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.

Całkowita moc elektryczna zainstalowana w elektrowniach Grupy Energa w 2019 roku wynosiła 1,35 GW, z czego 38 proc. (0,5 GW) stanowiły odnawialne źródła energii (OZE).