Aktualności

Jeszcze tylko cztery dni głosowania na „Świetlną Stolicę Polski”. Zdecyduj gdzie trafi charytatywna pomoc od Energi

16 najładniej świątecznie oświetlonych miast walczy w finale „Świeć się z Energą”. Na zwycięzcę czeka sprzęt AGD o wartości 40 000 zł – pomoc od Grupy Energa dla potrzebujących mieszkańców. Warto mobilizować się do codziennego głosowania. Plebiscyt trwa do poniedziałku 15 stycznia.

W organizowanym przez Grupę Energa plebiscycie jedno jest pewne. Ufundowane przez Energę nagrody trafią tam, gdzie są najbardziej potrzebne, czyli do domów dziecka, ubogich rodzin i osób starszych. O tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” walczą przedstawiciele wszystkich województw. Są to miejscowości, które zwyciężyły w pierwszym etapie konkursu, pokonując w rywalizacji inne miasta z regionu. Aktualna klasyfikacja (stan na 12.01.2018 godz. 14.00) przestawia się następująco:

 1. Częstochowa
 2. Stalowa Wola
 3. Zamość
 4. Starachowice
 5. Nowa Sól
 6. Pelplin
 7. Ostrów Wielkopolski
 8. Radom
 9. Łomża
 10. Olkusz
 11. Legnica
 12. Opole
 13. Mrągowo
 14. Połczyn-Zdrój
 15. Aleksandrów Łódzki
 16. Bydgoszcz

Różnice głosów między poszczególnymi miastami nie są duże. Oznacza to, że w ciągu ostatnich dni głosowania klasyfikacja może ulec zmianie. Warto mobilizować się do głosowania. Zwycięskie miasto otrzyma ufundowaną przez Energę nagrodę główną. Są to praktyczne urządzenia marki Amica o łącznej wartości 40 000 zł. W skład każdego zestawu wchodzą  lodówki, pralki, kuchenki mikrofalowe i inne, praktyczne i energooszczędne urządzenia. Głosy można oddawać codziennie  na stronie SwiecSie.pl albo za pośrednictwem dedykowanej aplikacji w mediach społecznościowych, tylko do poniedziałku 15 stycznia.

– Konkurs „Świeć się z Energą” pozwolił po raz kolejny pochwalić się naszymi pięknymi miejskimi iluminacjami przed całą Polską – mówi Andrzej Wnukprezydent Zamościa. – Jestem dumny z zaangażowania mieszkańców. To dzięki nim wygraliśmy rywalizację na Lubelszczyźnie i mamy szansę na utrzymanie tytułu „Świetlnej Stolicy Polski” – dodaje.

Każdy z finalistów już wygrał. Do każdego z 16 laureatów etapu regionalnego trafi sprzęt przeznaczony dla potrzebujących. Grupa Energa ufundowała zestawy o wartości 10 000 zł każdy. W finale rywalizacji miasta walczą o zwiększenie wartości  swojej wygranej do 50 000 zł.

Kto zostanie autorem najlepszego ujęcia?

Równolegle trwa rywalizacja w konkursie fotograficznym, w którym zgłoszono ponad 1 200 zdjęć i oddano prawie 87 000 głosów. Zwycięzców wyłoni jury pod przewodnictwem Lidii Popiel. Swoich laureatów wskażą także internauci. Na zwycięzców czeka 79 nagród w postaci bonów na zakupy w sklep.energa.pl. Zgłaszanie zdjęć oraz głosowanie odbywa się na stronie SwiecSie.pl i potrwa do 15 stycznia.

– Dzisiaj każdy z nas może być fotografem, bo każdy ma komórkę i w każdym z nas jest dusza artysty. Zachęcam do fotografowania, eksperymentowania, uruchomienia wyobraźni, poszukiwań inspiracji, ale i własnego niepowtarzalnego stylu. Dzielmy się swoimi zdjęciami wśród rodziny i znajomych – zdjęcia to uchwycony moment, emocje, bliskie nam osoby – niektóre stają się pamiątką na całe życie – mówi Lidia Popiel, fotografka, wykładowczyni Warszawskiej Szkoły Filmowej, ambasadorka akcji „Świeć się z Energą”. – Każdego kto uzna, że warto swoje zdjęcia pokazać światu – zapraszam do udziału w naszych konkursach! Czekamy na zdjęcia pełne światła, energii i niebanalnego podejścia do  uchwycenia w kadrze świątecznej atmosfery naszych domów i miast – dodaje.

Konkurs rozgrywany jest również w mediach społecznościowych. Spośród zdjęć  zamieszczonych i oznaczonych #SwiecSie jury nagrodzi 3 zwycięzców nowoczesnymi smartphonami, a 10 wyróżni bonami o wartości 500 zł na zakupy w sklep.energa.pl.

Harmonogram finałowego etapu „Świeć się z Energą”

 • głosowanie na zwycięzcę ogólnopolskiego w II etapie plebiscytu miast: do 15 stycznia 2018
 • przyjmowanie prac w konkursie fotograficznym na SwiecSie.pl: do 15 stycznia 2018
 • przyjmowanie prac w konkursie #SwiecSie w mediach społecznościowych: do 15 stycznia 2018

Inicjatorem akcji „Świeć się z Energą” jest Energa SA, spółka zarządzająca jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy Energa obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Energa dostarcza i sprzedaje prąd ponad 3 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom.

Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości 185 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.