Aktualności

Finał akcji Świeć się z Energą w Braniewie

Pralki, lodówki i sporo innego sprzętu AGD o łącznej wartości 10 tys. zł trafiło do braniewskich instytucji miejskich, zajmujących się na co dzień niesieniem pomocy najbardziej potrzebującym mieszkańcom. Wszystko w ramach nagrody za wojewódzkie zwycięstwo w Świeć się z Energą – akcji, która co roku jednoczy ludzi z kilkuset miast z całej Polski wokół idei głosowania na swoje małe ojczyzny.

Świeć się z Energą to ogólnopolski konkurs połączony z inicjatywą prospołeczną. Dzięki Enerdze z Grupy ORLEN  nagrody o wartości 200 tys. złotych co roku trafiają do potrzebujących z 16 polskich miast. Na przestrzeni kilkunastu lat do domów dziecka, stowarzyszeń, ośrodków pomocy społecznej i rodzin trafiły setki nowoczesnych urządzeń AGD, które pozwoliły poprawić warunki bytowe osobom w potrzebie. Łączna wartość dobroczynnego wsparcia udzielonego dzięki akcji Energi po zakończeniu 13. edycji akcji osiągnęła blisko 1,5 mln złotych.

– Świeć się z Energą sprawiło, że w wielu braniewskich sercach rozbłysło światło szczęścia i nadziei. Zdobyliśmy więcej głosów niż mamy mieszkańców, udowadniając tym samym, że potrafimy jednoczyć się w szczytnym celu, jakim jest niesienie pomocy bliźnim. Dziękuję za wszystkie głosy oddane na nasze miasto  – powiedział Tomasz Sielicki, burmistrz Braniewa.

W 13. edycji plebiscytu Świeć się z Energą Braniewo zwyciężyło w województwie warmińsko-mazurskim. Pierwsza stolica Warmii zdobyła imponującą liczbę 19 tys. głosów, pokonując po drodze dużo większe miasta, takie jak Elbląg czy Olsztyn. Nagrody, które trafiły do Braniewa, zostały przekazane do instytucji pomocowych działających na terenie miasta: Katolickiego Ośrodka Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Św. Katarzyny, Powiatowego Domu Pomocy Społecznej oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Pula sprzętu, która trafiła do Braniewa, składa się z lampy UV-C, trzech lodówek, trzech pralek, kuchenki, dwóch mikrofali, trzech odkurzaczy, trzech sokowirówek i dwóch mikserów.

Uroczystość przekazania nagród w Braniewie

– Cieszę się, że partner Energi Oświetlenia odniósł tak spektakularny sukces w ogólnopolskim konkursie, a my przygotowując miejskie dekoracje, mogliśmy dołożyć do tego swoją fachową pomoc. Świeć się z Energą to jednak nie tylko plebiscyt na najpiękniejsze świąteczne iluminacje, ale również szlachetna inicjatywa, która integruje mieszkańców wokół wspólnego celu, jakim jest niesienie pomocy osobom potrzebującym. Mieszkańcom i sympatykom Braniewa serdecznie gratuluję zwycięstwa i zachęcam do udziału w kolejnej edycji konkursu – powiedział Marcin Stojek, wiceprezes Zarządu Energi Oświetlenia.

Inicjatorem projektu Świeć się z Energą jest Energa z Grupy ORLEN. Organizatorem 13. edycji akcji jest Polska Press Grupa wraz z siecią dzienników regionalnych, tygodników lokalnych oraz serwisów naszemiasto.pl. Dostawcą instalacji fotowoltaicznej dla zdobywcy 1. miejsca w Plebiscycie Miast jest Energa Obrót, zaś 16 lamp UV-C dla laureatów wojewódzkich konkursu udostępni spółka Energa Oświetlenie.